Zalety domu szkieletowego 

Najważniejszymi zaletami konstrukcji szkieletowej z punktu widzenia inwestora jest krótki czas powstawania domu - ok. 3 miesięcy – i przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Dom szkieletowy jest ponadto lekki, co sprawia, że wystarczą niewielkie fundamenty. 

Ogrzewanie domu szkieletowego jest bardziej ekonomiczne od budynku murowanego.

Dom bardzo szybko się nagrzewa.

 

Kolejną dużą zaletą budownictwa szkieletowego jest... sam sposób budowania polegający na montażu poszczególnych elementów za pomocą gwoździ i metalowych łączników. Budynek, oprócz fundamentów, w całości powstaje w technologiach suchych. Możliwość wykonywania prac zimą, a co za tym idzie brak przerw technologicznych, powoduje oczywiste skrócenie czasu budowy. Technologie suche sprawiają także, że przebudowa i modernizacje budynku są niezwykle łatwe. Można zatem najpierw wznieść niewielki dom, a później, w miarę powiększania rodziny, rozbudowywać konstrukcję.

Nie ma ponadto kłopotów z wymianą i modernizacją instalacji.

 

Szybki czas realizacji

Dom szkieletowy w standardzie deweloperskim powstaje w trzy, góra cztery miesiące i co ważne, można w nim zamieszkać od razu po zakończeniu prac wykończeniowych. Nie trzeba budynku sezonować ani osuszać.

 

Energooszczędność 

Ściana domu szkieletowego w całości wypełniona jest wełną mineralną. Dzięki temu izolacja termiczna takiego domu to min. 20cm. Istnieje możliwość docieplenia standardowego domu i zastosowania nawet 30cm izolacji w ścianach zewnętrznych. 

 

W budynku szkieletowym ogrzewane jest tylko powietrze – nie mają one bezwładności cieplnej (nie nagrzewa się ścian, które później oddają ciepło). W praktyce oznacza to, że wyziębiony do 10 stopni C dom szkieletowy ogrzejemy do 21 stopni C w ciągu zaledwie 2 godzin. Dla porównania: dom murowany osiągnie taką temperaturę dopiero po 48 godzinach, bo najpierw muszą się nagrzać wyziębione ściany, a dopiero potem wnętrze budynku.

 

Wbrew pozorom budynki szkieletowe nie wyziębiają się błyskawicznie. To, że nie kumulują ciepła nie oznacza, że zimno robi się po godzinie. Ich budowa (są bardzo ciepłe) sprawia, że po całej nocy bez ogrzewania temperatura spadnie najwyżej o 2-3 stopnie, a taką różnicę w domu kanadyjskim zniwelujemy po 30 minutach grzania. Należy także pamiętać, że najwięcej ciepła ucieka przez okna: im więcej dużych okien, tym dom szybciej się wyziębia i szybciej nagrzewa latem

Budynki są zdrowe 

 

Już sam zapach drewna podczas budowy sprawia, że człowiek przypomina sobie dawne zdrowe drewniane budownictwo. To, że później zakrywamy drewno gipsem (także naturalnym) nie przeszkadza, aby w budynku był specyficzny mikroklimat, odczuwalny dla mieszkańców.

Drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności dzięki czemu tworzy własny mikroklimat.

Dom Szkieletowy w systemie kanadyjskim

W systemie szkieletowym kanadyjskim elementy o grubości 38 mm tworzą konstrukcję ścian, stropu i dachu.

Ściany zewnętrzne są z drewna litego o szerokości 140 mm, a wypełnia je materiał izolacyjny - zazwyczaj wełna szklana.

 

 

Charakterystyczną cechą są nadproża nad otworami drzwiowymi i okiennymi.

Jako elewację w domu szkieletowym kanadyjskim stosuje się najczęściej:

-siding winylowy,

-okładzinę drewnianą,

-tynk na podkładzie ze styropianu,

-okładzinę ceglaną.

 

 

 Budownictwo szkieletowe w Polsce szybko - choć nie od razu - zyskało sporą grupę inwestorów, głównie za sprawą licznych zalet: szybkość budowy, łatwość rozbudowy i łatwość wykończenia to tylko niektóre z pozytywnych aspektów tej techniki budowania.

Od budynku z masywnych murów dom szkieletowy różni się niemal wszystkim: poczynając od metod wznoszenia, przez właściwości użytkowe, na różnicach w sposobie używania kończąc.

Domy Szkieletowe 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Domy

Drewniane 

Całoroczne

Skontaktuj się z nami :

Tel :  796 498 705 Sebastian Sanetra 

email: domkidrewniane24@wp.pl

www.domkidrewniane.net.pl

Strona główna 

Domy Szkieletowe

Oferta 

Galeria

Kontakt